logo_1

Twoja Akademia Psychologii Praktycznej

Online Offline

Co to jest?

Cykliczne spotkania online i offline. Online przed Twoim komputerem, a offline u mnie w siedzibie Centrum Uważności w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 35/4.

Forma: superwizja plus seminarium

Seminarium to część wykładowa. Przez lata pracy wykładowcy, a szczególnie pracy z pacjentami i klientami, wypracowałam własną metodę. Oparłam ją na syntezie najskuteczniejszych interwencji wywodzących się z moich interdyscyplinarnych poszukiwań teoretycznych i długiej praktyki klinicznej

Superwizja to prezentacja case study z Twojej praktyki. Omawiasz swój problem w pracy z ludźmi. Superwizor wraz z zespołem zadaje pytania i proponuje Tobie różne interpretacje i sposoby rozumienia przypadku. Podsumowaniem jest rozwiązanie Twojego problemu. 

 

Dla kogo to jest?

Dla tych, którzy interesują się psychologią i pracują z ludźmi.

Dla psychologów, pedagogów, przedsiębiorców, coachów, bodyworkerów, innych przedstawicieli i studentów zawodów pomocowych.

Superwizja w pracy psychologa jest jak mycie rąk dla lekarza

            Zdarza się, że:

    • wychodzisz z pracy z poczuciem, że jesteś niekompetentny?
    • nie nadajesz się do pracy w zawodzie pomocowym?
    • jesteś podirytowany swoimi pacjentami, klientami, uczniami – jeszcze długo po zakończeniu pracy, lub dla odmiany martwisz się o nich?
    • wkurza Cię to, że pacjenci, uczniowie, klienci nie korzystają z Twojej pomocy i nic nie robią z tym, co im dajesz?
    • oceniasz ich negatywnie, a potem siebie obwiniasz, że nieetycznie i nieprofesjonalnie tak robić?

Opisuję w nim z perspektywy superwizora, jak rozumiem mechanizmy pomagające podnieść jakość pracy i życia w zawodzie pomocowym.

Jak wygląda przebieg superwizji?

Przycisk „wybierz swoją superwizję” przeniesie Cię na stronę z terminami i tematami cyklicznie, co tydzień odbywających się szkoleń. Każde z nich będzie miało podobną strukturę organizacyjną. Superwizja zazwyczaj trzech przypadków poprzedzona będzie krótkim seminarium. Będzie to interaktywny wykład. Przygotowany przez psychologa – praktyka dla którego wybrane zagadnienie teoretyczne jest w obszarze jego specjalizacji. Tematyka opiera się na wyselekcjonowanych przeze mnie zagadnieniach, które stanowią oś naszej metody pracy w Centrum Uważności. Kupując pakiet kilku szkoleń możesz liczyć na zniżkę, po wyborze i realizacji transakcji dotyczącej wybranego szkolenia dostaniesz link do pokoju webinarowego lub bilet wstępu na szkolenie stacjonarne. Część z nas będzie w naszej siedzibie w Bydgoszczy, skąd będzie odbywać się transmisja on-line, druga część z nas zasiądzie przed komputerami. Wszyscy będziemy mogli zadawać pytania. Te osoby które wybiorą aktywny udział i prezentację swojego przypadku, dostana link ze statusem prezentera, czyli będą widoczne i słyszalne dla innych. Reszta biernych uczestników będzie miała udzielany głos w razie potrzeby.

Prowadząca

Dr Joanna Lessing-Pernak.  Psycholog z kilkunastoletnim doświadczeniem klinicznym.  Doktor nauk humanistycznych. Superwizor psychologii klinicznej dziecka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (certyfikat nr 41) hipoterapeuta, z licencją Ministerstwa Sportu i Turystyki, Szeryf Praw Dziecka UNICEF. Laureatka Medalu Komisji Edukacji Narodowej. Wieloletni wykładowca i pracownik naukowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Kliniki Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego im. Dra A. Jurasza w Bydgoszczy. Autorka artykułów naukowych, publikacji popularno-naukowych i monografii Dziecko zbuntowane – między miłością i wolnością. Założycielka i szefowa CENTRUM UWAŻNOŚCI – nowoczesnego ośrodka psychoterapii i rozwoju osobistego, a także autorskiej szkoły UNITI (Umysł, Nauka i Terapia Integralnie)

dr-joanna-lessin-pernak

Recenzje naszych klientów

Dziękuję serdecznie za możliwość udziału w superwizji w Centrum Uważności. Było to dla mnie nowe doświadczenie, bo superwizja odbywała się jednocześnie on i offline, przy udziale specjalistów z różnych dziedzin pomocowych, z różnymi doświadczeniami. Poznanie perspektywy innych osób w odniesieniu do mojego Pacjenta pomogło mi szerzej spojrzeć na zgłaszane przez Pacjenta trudności. Po superwizji byłam wykończona mentalnie od dużej ilości informacji i perspektyw, ale następnego dnia przyszły inspiracje, które od razu mogłam wykorzystać podczas spotkania z Pacjentem. Gorąco polecam wszystkim, którzy pracują z ludźmi – także coachom, managerom, nauczycielom.
Kamila
Zgłosiłam się na superwizję, ponieważ potrzebowałam zrozumienia procesu terapeutycznego oraz wskazówek do dalszej pracy z pacjentem. Superwizja przebiegała w bezpiecznej atmosferze, czułam się wysłuchana i otrzymałam wiele cennych informacji zwrotnych. Chętnie wezmę udział w kolejnych superwizja prowadzonych przez tak doświadczonego psychologa jakim jest Asia.
Aneta
1. Zgłosiłam sie poniewaz jako praktyk pomagania w pewnym sensie sie zmęczyłam a nawet wypalilam . Potrzebowalam bodźce inspiracji oraz feedbacku na temat mojej pracy oraz przemyslen , watpliwosci. 2. Jestem bardzo zadowolona i zainspirowana, napełniony nowa energia do tego stopnia że napisalam konspekt do prezentacji oraz warsztatów na temat body worku dla innych praktyków pomagania spotkanie pokazało mi potencjal z którego nie zdawałam sobie sprawy. Mam potrzebę chec i mam nadzieję że zasoby aby dzielić się wiedza ktora mam . 3. Atmosfera była bardzo dobra dla mnie , czulam sie dobrze w zasadzie o tym nie myslalam po prostu weszłam w to. Czulam sie potrzeba wazna wysłuchana.
Ewa